Jiří Bartoška vyděsil fanoušky prořídlými vlasy. Musel se nechat ostříhat kvůli roli

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jiri bartoska
Zdroj: Nextfoto

Jiří Bartoška vyděsil své příznivce, protože dorazil na pohřeb Jiřího Somra s řídkými vlasy, které navíc byly velmi nakrátko ostříhané. Naštěstí ho ale netrápí zdravotní komplikace, jak by se mohlo zdát.

V létě herec ještě na svém filmovém festivalu chodil se svou typickou patkou a vlasů měl na rozdávání. Teď se ale Bartoška musel nechat ostříhat kvůli nové roli. Nikdo se tak nemusí bát, že by se mohlo jednat o vážný zdravotní problém.

Nový sestřih kvůli nové roli 

Jiří Bartoška je zdravý jako řípa a naplno se věnuje natáčení třídílné minisérie, pod kterou je podepsán režisér Peter Bebjak. Pracovní název série je Matematika zločinu. Jeho nová role vyžaduje, aby vypadal právě tak, jak vypadá. 

A koho bude Bartoška představovat? Soudního znalce a biochemika v jednom. Natáčení ho velmi baví, jak přiznal pro Blesk. „Člověk zná příběh, který je pravdivý, a poté sleduje, jak dalece je kvůli dramatičnosti přepracován a přepsán.“

Spokojený je také se spoluprací s Bebjakem. „Peter Bebjak je strašně pohodový, má výborný štáb, takže vše jde rychle,“ pochvaluje si. Natáčení bude probíhat až do poloviny prosince, zatím ale není jasné, kdy bude minisérie k vidění. 

Natáčelo se v opravdové věznici

Matematika zločinu je přitom inspirovaná skutečnou událostí. Půjde v ní o smrt mladíka, za niž pyká muž, který nic nespáchal. A právě Bartoška jako biochemik Kraus způsobil onu osudnou chybu. 

Těšit se můžete například na prostory věznice Praha Pankrác nebo letiště Václava Havla, kde se natáčelo. Bartoška se na novou roli velmi těšil, a protože je to skvělý herec, minisérie bude jistě kvalitní podívanou. 

A snad se zase brzy dočkáme Bartoškova typického vzhledu, podle kterého ho vždy poznáme. Stříbrné vlasy jsou jeho doplňkem, který by po čase všem chyběl. Bez vlasů jsme ho viděli pouze v roce 2015, kdy bojoval s rakovinou.

Zdroj: Blesk 

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články