Jaromír Jágr se v Praze srazil s tramvají a skončil v péči záchranářů. Sám před lety pomáhal při tragické autonehodě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jaromir jagr
Zdroj: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Legendární český hokejista Jaromír Jágr měl ve středu dopoledne nehodu. Havaroval v Plzeňské ulici v Praze, kde se se svým elektromobilem srazil s tramvají. Podle informací Novinek skončil Jágr v péči záchranářů, jak k nehodě došlo, zatím není jisté.

Celou situaci v současné době vyšetřuje policie. Jágrův elektromobil se podle všeho střetl s tramvají u motolské nemocnice. Jelikož narazila tramvaj do automobilu na místě řidiče, měl hokejista štěstí, že se nehoda obešla bez vážnějšího zranění.

Přesto na místě museli zasahovat hasiči i záchranáři a hokejista skončil v péči zdravotníků. „Muž po nehodě podepsal negativní revers s tím, že nepotřebuje převoz do nemocnice,“ oznámila médiím mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Nebylo to poprvé

Kdo byl na vině a jak k celé nehodě došlo, v současné chvíli vyšetřuje policie. Zhruba 15 minut byl v místě omezen provoz tramvají, pak se ale vše vrátilo do normálu. Podle předběžných informací to tak vypadá, že nehoda nebyla pro žádnou ze stran nijak extrémně závažná.

Jaromír Jágr se přitom k podobné situaci nepřimotal poprvé. Už v roce 2013 se stal svědkem dopravní nehody, při které byl dokonce svědkem smrti jednoho z motoristů. Tehdy se neúčastnil nehody přímo, byl pouze tím, kdo se na místě pokoušel pomoci zraněnému.

Řidič na místě zemřel

Tehdejší autonehoda měla daleko vážnější následky než ta dnešní. Mladý řidič na Kladensku narazil se svým automobilem do zdi, a ačkoli se Jágr pokoušel pomoci, nakonec dvacetiletý motorista nepřežil. Ve voze byl naštěstí sám, jinak mohla mít nehoda i více obětí.

„Bohužel šlo o smrtelnou nehodu. Řidič osobního auta značky Škoda pravděpodobně po projetí zatáčky nezvládl řízení a narazil do zdi,“ uvedl tehdy podle webu Blesk sport mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Pro Jágra musí být tragická událost něčím, na co nikdy nezapomene. Ačkoli dělal, co mohl, nedokázal zachránit život mladého člověka. Taková událost by nejspíš zůstala v paměti každého z nás.

Zdroj: Blesk sport, Novinky

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články