Jak šel čas s Miroslavem Šmajdou. Slovenský rocker oslavil 33. narozeniny

od Šárka Cvrkalová
3 minuty čtení
miro smajda
Zdroj: David Malíkladislav krivan / CNC / Profimedia

Celým jménem Miroslav Šmajda, kterému ale nikdo neřekne jinak než Miro, je slovenský zpěvák, který se v roce 2009 umístil na druhém místě v soutěži Česko Slovenská SuperStar. I když ho tehdy v počtu diváckých hlasů předehnal Martin Chodúr, právě o Mirovi je dnes slyšet o něco více.

Většina fanoušků si ho pamatuje jako rockera s dlouhými blonďatými vlasy, jenž se už na castingu představil s kytarou, kterou dlouhou dobu považoval za svou velkou lásku. Střapatý účes a hudební nástroj byly dvě věci, které ho definovaly, od té doby se ale hodně změnilo.

27. listopadu letošního roku oslavil mladík ze SuperStar už 33. narozeniny. Ačkoli se hodně změnil, duší je to stále rocker a celá řada fanoušků ho uznává. Podívejte se, jak během let výrazně měnil svou image a kým je Miro Šmajda dnes. Některé to možná překvapí.

Dlouhé vlasy pro něho byly vším

V SuperStar se představil jako chlapec se sympatickým úsměvem a dlouhým střapatým rozcuchem, který se k jeho osobnosti jednoduše hodil. Na pódiu poskakoval v rytmu slavných rockových pecek, několikrát ale předvedl, že umí i slaďáky a balady.

miro smajda

Zdroj: David Malík, křivan / CNC / Profimedia

Po skončení soutěže pokračoval ve své kariéře, stal se nejen zpěvákem, ale také hudebním skladatelem, působil v několika kapelách a v současné době je členem skupiny Walda Gang a Terrapie. Dnes se Miro věnuje především zpívání ve slovenštině a často ve svých písních vyjadřuje své názory na svět.

Nějaký ten rok se ho dlouhé vlasy držely, pak je ale začal postupně zkracovat. Nejprve fanoušky zaskočil sestřihem tak trochu „na Biebera“. To mu mnozí vyčítali, ale jiným se nový Šmajda líbil. A po čase ho začala ofina padající do čela štvát natolik, že se rozhodl úplně na starý styl zanevřít.

miro smajda

Zdroj: Profimedia

Nový Šmajda je snad ještě usměvavější než kdy dřív

Když se Miro před několika lety ostříhal nakrátko, celá řada fanoušků byla v rozpacích. Zůstala mu totiž duše rockera, ale jeho vzhled se k tomu najednou pro mnohé nehodil. Naopak jiní lidé zase tvrdili, že bylo už na čase, aby svůj chlapecký vzhled vyměnil za trochu mužnosti.

miro smajda

Zdroj: Profimedia

Dnes má Šmajda krátké vlasy, ale rocková duše v něm zůstává, v písničkách využívá přesně ty samé hlasové triky, kterými se u fanoušků proslavil, a vydává písničku za písničkou. Jeho široký úsměv se teď na jeho tváři snad ještě více zdůraznil.

A pokud někdo tvrdí, že Miro bez vlasů dospěl, on sám na to má nejspíš jiný názor. Ačkoli mu bude už 33 let, stále je to tak trochu blázen, který si ze sebe umí udělat legraci a šílené výrazy k němu rozhodně patří. Právě proto ho možná celá řada fanoušků tak miluje.

miro smajda

Zdroj: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články