Inna Čurikovová: Roli Marfuši získala díky louskání ořechů zuby a sociální sítě využívala k dobru

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
inna churikova
Zdroj: Profimedia

I minulý rok se o Vánocích objevil na televizních obrazovkách Mrazík. Mohli jsme si tak připomenout Innu Čurikovovou, která ve filmu ztvárnila Marfušu. 14. ledna letošního roku herečka zemřela.

Před smrtí trpěla delší čas zdravotními problémy a příčinou úmrtí nakonec bylo selhání srdce, uvádí The Moscow Times. Zanechala po sobě ale jakožto jedna z nejvýznamnějších ruských hereček bohatý odkaz a v roli Marfuši si ji čeští diváci budou připomínat jistě ještě mnoho let.

Vzácný talent

Marfušu si Čurikovová zahrála vlastně náhodou. Když přišla na konkurz, údajně zaujala režiséra tím, že uměla louskat ořechy vlastními zuby. To se mu zalíbilo, a proto měl hned jasno v tom, koho do role hrubé dívky, která se za každou cenu snaží zkrášlit tunou make-upu, dosadí.

Pro herečku byla role velmi náročná. Bála se, že se stane obětí jednoho filmu. Maskéři z ní totiž udělali nezapomenutelnou postavu a ona měla pocit, že se to s ní potáhne do konce života. V jistých ohledech měla pravdu – u nás pravděpodobně neexistuje slavnější film, ve kterém si zahrála.

Před i po Mrazíkovi však ztvárnila mnoho menších rolí a zapsala se do povědomí fanoušků i dalšími snímky. Pro nás však už napořád zůstane zlou nevlastní sestrou Nastěnky.

V roce 2010 Čurikovová přiznala, že už pár let si Mrazíka nepustila. „Neviděla jsem ho dlouho. Ale vím, že u vás ho dávají v televizi každý rok někdy koncem roku nebo prvního ledna,“ řekla v rozhovoru pro iDNES.

Propadla sociálním sítím

Ačkoli v posledních letech svého života se natáčení filmů nevěnovala, svou slávu si uvědomovala. Využívala ji na sociálních sítích, kde byla často aktivní. A svou popularitu používala ke konání dobra.

Na facebooku například pořádala charitativní akce, snažila se přesvědčovat své fanoušky, aby pomáhali potřebným.

Profil měla také na instagramu, kde se pak objevil jeden příspěvek i po její smrti. Rodina v něm oznámila sledujícím smutnou událost.

Zdroj: The Moscow Times, OnlyU, iDNES

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články