Hvězda Hlasu i SuperStar přišla kvůli požáru o byt. Uvnitř navíc zůstala její čivava

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
marketa poulickova
Zdroj: Profimedia

Muzikálová zpěvačka Markéta Poulíčková měla donedávna velmi spokojený a šťastný život. Po účinkování v soutěži Hlas Česko Slovenska se jí začalo dařit, prosadila se v divadle a dělala to, co ji baví nejvíce – zpěv. Teď ale bojuje s problémy, které jí nepřeje nejspíš nikdo. Kvůli požáru bytu totiž skončila bez domova.

Pondělí 2. května bylo pro Markétu opravdu velmi nešťastným dnem. V domě, ve kterém bydlela se svým partnerem, vypukl kolem čtvrté hodiny odpoledne v jednom z bytů požár. Ten zachvátil bohužel celou budovu. Hasiči dostali pod kontrolu situaci až za 4 hodiny, škody tak byly velké.

Přibližně 200 lidí, kteří dům obývali, se muselo podle Blesku vystěhovat. A Markéta s partnerem k nim patří. Zpěvačka, která se zapsala do povědomí fanoušků i díky druhé řadě soutěže Česko hledá SuperStar, tak má teď úplně jiné starosti než hudbu.

Nebyli doma

V době, kdy k požáru došlo, nebyla Markéta doma. Ani její přítel, bubeník Zbyňek Raušer se v tu chvíli nenacházel nikde v okolí, o celé věci se tak dozvěděli až telefonicky a s poměrně velkým zpožděním. Díky tomu se naštěstí ani jednomu z nich nic nestalo.

Musí se ale potýkat s následky požáru, přišli o celou řadu věcí a navíc žijí nyní v provizorních podmínkách v náhradním bydlení. Předpokládají, že se budou moci do bytu vrátit, nějaký čas to prý ale potrvá. A nebude to jenom několik týdnů, ale spíše měsíce.

„Náš byt je OK, ale co nenapáchá oheň, dodělá voda. Není elektřina, voda a chybí střecha. Každopádně minimálně měsíc až dva se tam nemůžeme vrátit,“ říká Markéta s tím, že samozřejmě i následky po hašení jsou obrovské a celé situace je jí velmi líto.

Málem přišli o psa

Markéta ani Zbyněk sice doma nebyli, jejich čtyřnohý kamarád ale ano. Malá čivava prý v bytě málem uhořela. Hasiči naštěstí slyšeli štěkot psa a podařilo se jim do bytu dostat včas, aby ho zachránili. Zvíře se tak mohlo vrátit ke svým majitelům.

Těm alespoň tato skutečnost zpříjemnila den a jsou rádi, že se psovi nic nestalo. Podle Markéty by jí trvalo dlouho, než by se s něčím takovým smířila. „Naštěstí se podařilo dostat ji ven v pořádku díky hasičům. Ale byly to nejhorší minuty v mém životě. Stále je vystrašená, ale naštěstí je v pořádku,“ řekla Poulíčková Blesku.

Příčinou požáru byla podle hasičů nedbalost. Bohužel opravdu málo stačilo k tomu, aby se spokojený život této zpěvačky obrátil naruby.

Zdroj: Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články