Herec Pavel Soukup se smířil s doživotní dietou a užívá si života

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pavel soukup
Zdroj: Profimedia

Přestože na své okolí působí herec Pavel Soukup až nezdravě hubeně a jeho fanoušci se o něj bojí, sympatický herec se cítí dobře a ze svého špatného zdraví nedělá žádnou tragédii. Jeho pozitivní přístup k životu by mohl být pro ostatní vzorem.

Pavla Soukupa si všichni spojují především s jeho prací v dabingu, kde za sebou zanechal velký kus práce a svým příjemným mužným hlasem přidal na atraktivitě mnoha hollywoodským fešákům, jako jsou Harrison Ford, Bruce Willis, Robert Redford, Sylvestr Stallone, a především Arnold Schwarzenegger. Jeho hlasem také často mluví postavičky v animovaných filmech a pracuje i na tvorbě audioknih.  

I v pokročilém věku pracuje, co mu síly dovolí 

Herec, který oslavil na silvestra 73 let, by si už klidně mohl užívat zaslouženého důchodu, ale je to právě práce, která mu pomáhá a nabíjí ho životní energií. Tu potřebuje, protože už několik let má vleklé zdravotní problémy, které odstartovala epizoda v červnu 2014, kdy byl herec na chalupě u Kolína, kde zkolaboval. 

Před léty se mu po zdravotním kolapsu změnil život 

V bezvědomí ho našla manželka s dcerou a přivolaly záchranku. Přestože pomoc přišla na poslední chvíli a herec mohl na prasklý žaludeční vřed s vnitřním krvácením zemřít, tato událost mu paradoxně zachránila život. 

Pobyt v nemocnici a komplikovaná léčba mu zachránily život 

Během léčby absolvoval řadu vyšetření, na která by nešel, kdyby nedošlo ke zdravotní komplikaci s vředem. A právě díky kolonoskopii, což je vyšetření střev pomocí sondy, lékaři objevili malý nádor, který tak mohl být v raném stádiu podchycen a léčen. Naštěstí byl tak malý, že nešlo o složitou operaci a včasným odstraněním nedošlo ke vzniku metastáz, a herec nemusel podstoupit drastickou chemoterapii. 

Přesto, že se z bezprostředního ohrožení života kvůli prasklému vředu a vnitřnímu krvácení dostal, verdikt lékařů nebyl příjemný a Soukup se musel smířit s doživotní přísnou dietou. Nemocný žaludek už běžnou stravu nezvládne, a tak se herec doslova ztrácí před očima.  

Herec si hodlá poslední roky života užít 

Naštěstí je Pavel Soukup optimistou a život má rád, takže mu ani tak velké omezení nebrání pracovat a užívat si života. Právě okamžik, kdy byl na hranici mezi životem a smrtí, mu přinesl velké poučení. Uvědomil si, že už moc času nemá, a tak se oprostil od malicherností, od hmotných statků a žije tak, aby se cítil naplněný a něco po sobě zanechal. 

Užívá si života bez velkých plánů a je vděčný za každý den 

Přestal dělat dlouhodobé plány a nemyslí dopředu. Nemá už ani žádné velké sny. Vše, co měl, rozdal dětem, protože se bez majetku cítí svobodně. Zjistil, že čím méně toho vlastní, tím se cítí spokojenější.  

Nevadí mu ani starostlivé pohledy ostatních, které děsí svou hubeností. Herec se několikrát ke svému zdraví vyjádřil, naposled pro CNN Prima NEWS: „Můj zdravotní stav je dnes výborný. S celým svým tělem vycházím v dobrém. A že jsem kost a kůže? Toto mi řekl tuhle řezník, ale já se cítím skvěle,“ dodal s úsměvem.

Kromě práce, která umělce naplňuje, má i velkou oporu v rodině. Z prvního manželství má syna a s druhou manželkou dalšího syna a dvě dcery, které se také věnují herectví.  

Zdroj: CNN Prima NEWS, inStory

Autor: Lída Kropáčková 


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články