Filip Tomsa potkal svou ženu díky Ordinaci v růžové zahradě. Kromě ní a dětí se věnuje i své postižené sestře

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Filip Tomsa
Zdroj: Nextfoto

Filip Tomsa je nadaný herec, který se proslavil například v seriálech Ordinace v růžové zahradě nebo Slunečná. On sám se sice za herce považuje a je hrdý na to, čeho dosáhl, mnohem více sám sebe ale vnímá jako tátu. Kromě práce ho totiž naplňuje především jeho rodina.

Jako mladý toužil po tom stát se pilotem. Viděl sám sebe nejlépe s nějakým menším letadlem ve vzduchu. Hercem se stal v podstatě náhodou, jak prozradil pro Paní domu .

Jelikož se nedostal na dvě školy, na které chtěl, zkusil nakonec konzervatoř. A tam se vyvinula jeho láska k divadlu a k herectví obecně.

Po škole získal Filip Tomsa angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi.

Jsem především otec

Od roku 2011 je Filipovou partnerkou Eva Měšťáková. Seznámili se díky Ordinaci v růžové zahradě, které dělala jeho manželka mluvčí. „Ano, jsme spolu, ale nemáme potřebu to jakkoliv ventilovat,“ potvrdila kdysi podle Aha! žena.

Tomsa je dvojnásobným tatínkem. S Evou mají dvě dcerky, sedmiletou Rozárku a čtyřletou Malvínku.

„Profese je až za rodinou, nikdy nechci dovolit, aby rodinné vztahy zničila, což se může docela snadno stát. Takže vždycky říkám, že jsem víc táta než herec,“ prozradil o sobě Filip.

Na bezpečí svých dcer dbá, pokouší se to ale nepřehánět a nebýt až příliš přísným otcem, který všechno zakazuje.

„Každou zkušeností, kterou člověk udělá, každou nebezpečnou situací, kterou přežije, opatrnost vzroste. Jinak jsem ale celkem fatalista. Kdyby se člověk moc bál, nemohl by dělat skoro nic,“ svěřil se pro Novinky.

Jeho postižená sestra je pro něj darem

Tomsa se kromě své ženy a dětí věnuje rád i dalším členům rodiny. K nim patří i jeho mentálně postižená sestra Eva.

„Nikdy bych neřekl, že pro mě bylo těžké s ní vyrůstat. Já jsem se do toho narodil a beru to normálně,“ cituje hercova slova Blesk.

Filip doplnil, že jeho sestra je pro něho do života darem. Přál by si prý často, aby některé věci byly jinak, na druhou stranu je ale velmi rád za to, že je Eva taková, jaká je. „Je to moje milovaná sestra, beru to jako fakt a víc není co řešit,“ dodává.

Zdroj: Paní domu, Novinky, Blesk, Aha

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články