Evan Peters získal za ztvárnění kanibalistického vraha Jeffreyho Dahmera Zlatý glóbus. Matka jedné z obětí se ohradila

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
evan peters
Zdroj: Profimedia

Seriál Dahmer se stal v loňském roce na Netflixu velmi sledovaným. Podle některých lidí platforma na životopisném příběhu vraha a kanibala profitovala, nicméně snímek si získal úspěch. A to mimo jiné i díky brilantnímu ztvárnění hlavní role, kterou si zahrál Evan Peters.


Na ceremoniálu Zlatých glóbů 2023 byla Petersovi za roli předána cena pro nejlepšího herce v limitované sérii, antologické sérii nebo televizním filmu. Pro mnohé to nebylo žádným překvapením, sériového vraha ztvárnil Peters naprosto bezchybně.

Herec ve své děkovné řeči poděkoval nejen režisérovi snímku, ale také fanouškům. Krátce promluvil o tom, že pro něho nebylo snadné roli sehrát, protože vyrovnat se s postavou takto brutální je poměrně složitá věc.

Jak se ale později ukázalo, ne všem se ocenění herce líbí.

Prožívali to podruhé

Životopisný seriál byl pro diváky možností, jak se o Jeffreym Dahmerovi něco dozvědět. Muž, který lákal do své garsonky mladíky, které zde pak vraždil a pojídal části jejich těl, byl ale pro mnohé osoby známý už dávno před seriálem.

Pozůstalí po Dahmerových obětech bohužel vlivem seriálu museli prožívat tragédii, která se jejich rodině stala, znovu a znovu. Na seriál se proto objevila velká řada stížností.

Jeho děkovná řeč je dorazila

Jednou z obětí Jeffreyho Dahmera byl i Tony Hughes, o jehož smrti vypráví šestá epizoda seriálu. Dahmer ho potkal v gay klubu, pozval ho k sobě domů a tam ho zavraždil. Hughesova matka patří k těm, kterým se od začátku seriál nezamlouval.

Celý seriál pro ni byl utrpěním. Když ale Peters přednášel svou děkovnou řeč, doufala, že se nějakým způsobem herec zmíní o obětech vraha, o tom, co všechno Dahmer napáchal. Místo toho ale herec použil podle jejích slov řeč jen k sebestřednosti.

Hughes vyjádřila nad řečí Evana Peterse politování, řekla, že si někdo takový cenu získat nezasloužil. Navíc se žena domnívá, že Peters mohl využít svého vlivu a poprosit Hollywood, aby přestal vyprávět příběhy těchto brutálních vrahů a oslavovat je.

S jejími slovy souhlasí i další bližní obětí Dahmerova řádění. Patří k nim například Rita Isbell, sestra další oběti. Ačkoli její postava byla zobrazena v jedné zdrcující scéně v seriálu, Isbell prý navíc nebyla žádným způsobem kompenzována streamovací službou.

Zdroj: Grunge, Forbes, TMZ, OnlyMen

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články