Eva Holubová by chtěla žít jako poustevník. Jenže její blízcí s tím nesouzní

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
eva holubova
Zdroj: Profimedia

„Letošní Vánoce byly tak emočně silné, že se mi svírá srdce nad tím, že už skončily.“ Těmito slovy Eva Holubová na svém Instagramu zahájila dlouhý popisek, který přidala ke svému příspěvku. Fanouškům se v něm svěřuje, že si právě letos uvědomila, že ne vždy je moderní život tím nejlepším, co jsme si mohli přát.

Lidé se chtějí bavit, chodit do společnosti a mít kolem sebe kupu přátel. Eva by ale podle svých slov někdy chtěla spíše klid a v malém okruhu rodiny a přátel by ráda strávila čas někde na samotce u společenských her. Jak ale přiznala, poslední roky se jí takové svátky příliš nedaří.

„Já bych tak toužila být s naší smečkou zavřená na nějaké samotě, hrát hry, tančit, smát se, dojímat se… Ale to bych chtěla asi jenom já, ostatní to táhne ven, mezi lidi,“ rozesmutnila se. Dodala ale, že to chápe, protože moderní doba si žádá i moderní uvažování.

Na čas poustevníkem

U fotografie za mlada, kterou doplnila několika fotkami odlehlých míst, chalup a domečků v horách na samotce, se rozněžnila nad tím, že někdy by si přála strávit Vánoce v opuštěném místě, daleko od moderního světa, jenom s těmi, kdo jsou jí opravdu blízcí.

Anebo třeba jenom se svými vlastními myšlenkami. I když pro mnohé to možná není ten nejlepší způsob, jak strávit dny, ona to popisuje jako něco, co stojí za to. „Dovedete si představit, že byste na čas, alespoň měsíc, odjeli do nějaké poustevny, nejlépe sami, či jen s tou nejbližší osobou? Který objekt byste si vybrali?“ zeptala se fanoušků.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Eva Holubova (@evaholubovaofficial)

Následně dodala: „Je mi líto, že už není přeplněný barák, ale cítím potřebu klidu, kde si mohu ještě všechno vychutnat, opět rozjet pravidelné rozjímání a meditování, cvičení jógy.“ Ačkoli má Eva ráda společnost, někdy by si zkrátka přála, aby se rodina víc semkla a nevyhledávala tolik moderních zážitků.

Hlavně užívat, ať jste kdekoli

Mnoho fanoušků s názorem Evy souhlasí a komentují fotografie jednotlivých míst, která herečka do příspěvku přidala. Celá řada lidí někdy také lituje toho, že rodina chce trávit čas spíše venku než s nejbližšími, na druhou stranu to ale většina z nich chápe.

„Hlavně si užívejte klidu a pohody, ať už jste kdekoli,“ přeje Evě jeden z fanoušků. Podle něho je sice smutné, že to dnes především mladí lidé vidí jinak, je ale třeba je pochopit. „Cítím to stejně jako vy. Je můj dlouholetý sen se někam schovat před světem,“ píše další sledující.

Eva se se svým dlouhým příspěvkem opět dočkala podpory fanoušků. Kdo ví, třeba příští Vánoce stráví přesně podle svých představ. Nebo si během roku najde nějaký ten čas, aby vyrazila na nějaké pěkné místo, kde bude mít prostor jenom pro sebe a své nejbližší.

Zdroj: Instagram 

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články