Dceru Michala Davida určitě neznáte. Podívejte se, jaká je to kočka

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
michal david
Zdroj: Profimedia

V Česku snad není nikdo, kdo by neznal zpěváka a hitmakera Michala Davida. Proslavil se neskutečně profláknutými hity, které se dodnes hrají v rádiích, a i ve svých šedesáti letech se zpěvák pravidelně objevuje na pódiích.

Každý mi tě lásko závidí, Nonstop, Céčka, Nenapovídej,… Ve jmenování slavných písní Michala Davida bychom mohli pokračovat na několika řádcích. Zpěvák se narodil v roce 1960 v cirkusové rodině Kludských a v hudebním světě téměř nemá konkurenci.

Proslavil se nejen hudbou, ale i tvorbou a účinkováním v muzikálech, mezi které patří Kleopatra, Tři mušketýři, Děti ráje a mnoho dalších slavných děl. Kromě showbyznysu se ale zpěvák stíhá věnovat i své rodině.

O jednu dceru přišel, pro druhou proto udělá maximum

Michal David je šťastně ženatý s bývalou tenistkou Marcelou Skuherskou. S tou má dceru Kláru a s jednou ze svých fanynek má nemanželského syna Petra.

Michalu Davidovi se narodila v roce 1990 ještě dcera Michaela, ta ale v deseti letech zemřela na leukémii. A tehdy věděl, že pro zbytek rodiny udělá maximum.

Když dcera Klára porodila syna Sebastiana, dva roky se o něj starala. Pak se ale rozhodla, že by chtěla studovat na prestižních školách v cizině. A rodina ji v tom podpořila.

Michal David zaplatil Kláře studium na univerzitách v Itálii, USA i Londýně. Celé ty roky se s manželkou o vnuka starali, ten přitom vídal vlastní matku jen nárazově.

klára davidová

Zdroj: Profimedia

Všichni si ale uvědomovali, že je to jen dočasné a že se jedná o dobro rodiny. Klára se mohla věnovat škole, aby mohla později synovi dát vše, co potřebuje, Michal David s manželkou si zase užívali toho, že jsou prarodiči.

Chce se věnovat umění

V cizině podle zpěváka Klára vystudovala teorii umění. I když není ještě úplně jasné, čím se bude živit, pravděpodobně to bude něco spojeného s uměním.

Ráda by prý pracovala v aukční síni, pokud se jí to podaří, tak ideálně v Čechách. Prozatím ale ještě dokončuje školy v cizině. Už toho nemá tolik, a se synem se tak může vídat pravidelně.

Ten má svou mámu rád, a i když ji vídá jen občas, dobře si uvědomuje, jaká je situace. I když je ještě malý, je hodně chytrý a užívá si každé další setkání s mámou.

Michal David dodává, že když náhodou není Klára doma, denně se synem komunikuje přes Skype, nehrozí tak, že by na ni zapomněl.

I nadále se bude zpěvák snažit udělat pro svou rodinu maximum. To mu ale nebrání v tom, aby se věnoval i svým fanouškům, a až to zase situace dovolí, postaví se na pódium rád a v plné síle.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články