Dcera Kateřiny Cajthamlové jde klientům své maminky příkladem. Podívejte se na její ukázkovou postavu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kateřina Cajthamlová
Zdroj: Profimedia

Kateřina Cajthamlová je česká internistka, tedy lékařka zabývající se klinickou medicínou. Proč právě ona se mezi ostatními lékaři proslavila i v televizi? Právě díky své lásce ke zdravému životnímu stylu a snaze pomoci ostatním.

Jako významná spisovatelka má na svém kontě několik knih o hubnutí, do kterých zahrnuje nejen rady o tom, co jíst a jak cvičit, ale také lékařské informace, kterými se snaží světu předat své znalosti.

Kromě toho ji proslavily roky 2006–2014, kdy se pravidelně objevovala na televizních obrazovkách v pořadu Jste to, co jíte, nebo DoktorKA. Tam radila klientům s hubnutím a zdravým životním stylem.

Nejsem dietoložka

V souvislosti s pořady, které v televizi představila, ji mylně někteří lidé považují za dietoložku. Pravda sice je, že pomáhá lidem i se sestavením jídelníčku, především se ale soustředí na jejich zdraví.

Kateřina Cajthamlová ukazuje svým klientům, co všechno si kvůli nadváze způsobili a jak to změnit. Pomáhá jim se zdravotními obtížemi a hubnutí je pouze součástí léčby.

Od roku 2001 pracuje v zařízení, které se zaměřuje na léčbu interních chorob. Oblíbená je také proto, že se nebojí alternativních možností, má totiž vystudovanou homeopatii.

Díky tomu všemu se nakonec Kateřina stala u televizních diváků velmi oblíbenou. A to prokazatelně, v roce 2007 se umístila na třetím místě v anketě TýTý v kategorii osobnost roku.

Honza s Annou skvěle vaří a mají ukázkovou figuru

Říká se, že pod svícnem je největší tma. Naštěstí ale její děti Honza s Annou toto tvrzení nedokazují. Naopak jsou důkazem toho, že jablko nepadá daleko od stromu.

Kateřina Cajthamlová děti

Zdroj: Profimedia

I když se děti Kateřiny Cajthamlové kamerám spíše vyhýbají, pokud ji někam doprovázejí, musí zkrátka počítat s tím, že se do hledáčku fotografů dostanou.

Právě díky tomu je ale jasné, že oni své matce ostudu nedělají, oba totiž mají postavu v pořádku a Kateřina je na ně podle svých slov velmi hrdá.

Kromě svého těla se oba věnují i svým oborům, ve kterých vynikají. A rozhodně není snadné dobře vypadat a zároveň být dobrý v pracovním životě.

Jako skvělí kuchaři dokonce vymýšlejí vlastní recepty. Některé z nich se ukázaly i v televizi právě v pořadu Jste to, co jíte. Velký úspěch měla například Honzova čočka s cizrnou.

Pýcha je v rodině oboustranná. Kateřina je ráda, že své děti vychovala ke zdravému životnímu stylu, ony jsou zase rády, že někdo v jejich rodině pomáhá ostatním lidem s tím, co jim zkrátka bylo od přírody naděleno.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články