Co teď dělá malá Jenny z Forresta Gumpa?

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
forrest gump
Zdroj: Profimedia

Z jejích úst jste mohli slyšet jednu z nejslavnějších vět napsaných pro film, její jméno si však vybaví málokdo. Jako malá Jenny ve filmu Forrest Gump z roku 1994 pronesla: „Utíkej, Forreste, běž!“ a tím si vydobyla své místo ve filmové historii.

Kdo by si myslel, že Hanna Hall alias malá Jenny zazářila jen v jedné dětské roli, a jak to často bývá, žádnou další příležitost už nedostala, ten by se spletl. Její kariéra se nezastavila trhákem, ve kterém si zahrála po boku legendárního herce Toma Hankse.

Šla z role do role

„Hannina další role po Forrestovi Gumpovi byla v roce 1996 v televizní adaptaci oblíbeného dětského románu Cynthie Voigtové Homecoming,“ odhaluje bestlifeonline.com.

O několik let později, v roce 1999, dostala možnost zahrát si jednu ze sester ve filmu Sofie Coppoly The Virgin Suicides.

V roce 2007 se objevila v remaku hororové klasiky Halloween od Roba Zombieho. Bývalá dětská hvězda pak hrála i v řadě dalších nezávislých filmů.

hanna hall

Zdroj: Profimedia

Za kamerou i před ní

Talentovaná Hanna Hall se mezi vším hraním ocitla za kamerou častěji než před ní. „Pracovala jako pomocná kameramanka a asistentka režie, a dokonce začala režírovat podzemní divadelní produkce v Kalifornii,“ píše looper.com.

I přesto, že měla možnost zkusit si obě strany, které jsou nedílnou součástí filmu, nechala se slyšet, že hraní je pro ni přece jen srdeční záležitostí.

Hraje i dnes?

V posledních letech už Hannu v žádném velkolepém trháku neuvidíte. Možná, že si svoji největší slávu užila právě ve snímku Forrest Gump.

„Všechny její nenápadné a sebevědomé herecké výkony od dob Forresta Gumpa ukázaly, že jde o mnohostrannou herečku,“ napsal o ní screenrant.com.

Herectví se věnuje i nadále. Tu a tam se mihne v epizodní roli některého z kriminálních seriálů. Z oboru tak úplně nevyšla, ačkoliv je škoda, že jí žádný režisér v posledních letech nesvěřil žádnou větší roli.

Zdroj: bestlifeonline.com, looper.com, screenrant.com

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články