Vychytávky, které vám zaručeně usnadní koupelnová trápení

od Luboš Klouček
Zdroj: 123RF.COM

Koupelna je velmi důležitou součástí každé domácnosti. Nejen, že se jedná o místo, kde dáme své tělo do pořádku po celodenní práci, ale zároveň i o prostor k relaxaci. Není totiž nic lepšího než si dopřát bublinkovou koupel ve vaně nebo horkou sprchu, díky které se skvěle odreagujeme. Její důležitost dokazuje i to, že se o pořadí v ní obvykle hádáme s ostatními členy rodiny.

Přesto všechno existuje několik vychytávek, které vám odpočinek a úlevu ještě více zdokonalí. Možná si to totiž neuvědomujete, ale některé drobnosti se nám v koupelně dějí všem a tyto věci jim mohou zabránit.

Držák na skleničku

Představte si romantickou koupel s partnerem. Vonný olejíček, pěna, lístky růží na hladině vody… A všechny ty lahvičky a krabičky položené na pračce, poličkách i samotných okrajích vany. K romantické koupeli přece patří sklenička dobrého vína, rozhodně se však nedá mluvit o odpočinku, pokud ji musíte celou dobu držet v ruce.

Obyčejný plastový držák seženete na internetu za pár korun. Nemusíte se bát ani žádného vrtání do zdí, drží totiž na klasickou přísavku na dlaždičkách, takže ho navíc dáte tam, kam právě potřebujete. Jenom pozor – nepřetěžovat. Sklenku udrží bez problémů, ale pokud se na něj rozhodnete odložit celou lahev, dojde spíš k pohromě než romantickému večeru.

Kam s telefonem?

Zdroj: 123RF.COM

Téměř všichni si dnes bereme na záchod mobilní telefon. I kvůli němu tam vlastně často trávíme mnohem delší dobu, než je potřeba. No, a když si ho potřebujeme na chvíli odložit a sáhnout po toaletním papíru, přemýšlíme, kam s ním. Odpověď je snadná – zkrátka si držák na papír uzpůsobte na dvojitý držák – na papír i na telefon.

Jde jen o to nad držák navrtat do zdi, nebo samotného předmětu, plochou destičku dostatečně velkou pro telefon.
Ať už se rozhodnete si takový držák koupit téměř v každém obchodě s domácími potřebami, nebo ho jednoduše pomocí prkénka a šroubku upravíte sami doma, uvidíte, že vám to usnadní spoustu práce. Nebudete muset pokládat mobil na zem a ani mít strach, že by vám snad spadl přímo do mísy. Nesmějte se, takových případů je prokázaných spousta!

Udělejte radost dětem

Zdroj: famveldman/123RF.COM

Děti zkrátka milují bublinky. A ve vaně je plno příležitosti zahrnout je pěnou, ve které si vyhrají. Zdokonalte jejich radost a naučte je jednoduché triky. Dejte jim do kelímku na vanu trochu jaru a obyčejné brčko. I tím totiž mohou na hladině vytvářet sami velký počet bublin. Staré nástěnné voňavky nevyhazujte, naplňte je jarem a připevněte nad vanu. Dětem vykouzlíte úsměv jediným stiskem. Nebo jim jednoduše kupte bublifuk, i s tím si mohou ve vaně hrát.

Způsobů, jak si vylepšit koupelnové relaxování je široká spousta, stačí zapojit fantazii. Nestojí to téměř nic, ale vaše zakončení dne zkrátka nemůže být lepší.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články