Zaběhnout maratón? Možná si říkáte nikdy. Ale co kdyby si to táta přál?

od
< 1 minuta čtení
marathon
marathon

V nové české komedii se představuje Zlata Adamovská jako matka tří dcer, které právě zemřel manžel. Milovaný tatínek a životní druh jim zanechal zvláštní dědictví. Mají mu splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton. A tak čtyřem ženám v různé životní situaci nezbývá nic jiného, než obout tenisky a vyběhnout…

Nedávno přišla do kin nová česká komedie režiséra Martina Horského s příznačným názvem Ženy v běhu. Představuje nám čtyři ženy v různých životních etapách, před které život postaví nečekanou výzvu – zaběhnout maratón. Věra (Zlata Adamovská) truchlí pro svého nedávno zesnulého manžela, Její nejstarší dcera Marcela (Tereza Kostková) zase vychovává tři syny se svým přítelem, prostřední Bára (Veronika Khel Kubařová) zjistila, že jí přítel podvádí a nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) má vztah se svým o mnoho let starším šéfem, který je navíc ženatý. Proto ani jedna z nich na běhání nemají pomyšlení. Ale tatínkovo poslední přání zkrátka splnit musí.

Tento motivační a zároveň většinou také velmi zábavný český film si získal na popularitě mezi diváky poměrně rychle. Hlavní hrdinky s problémy běžných žen si rychle získají diváka stejně jako rychlé a zábavné tempo vyprávění, doplněné o zajímavě a atraktivně natočené scény. Film působí i motivačně. Verva, se kterou se ženy pustí do běhu, dozajista nejednoho z návštěvníků kina přiměje k tomu, aby zauvažoval o běhání.

Přestože většina vtipů není příliš originálních, běžného diváka pobaví a nabídnou mu příjemnou hodinu a půl k odreagování se. Naopak zápletka je poměrně netradiční a přestože některé zvraty, zejména ty týkající se milostné linky příběhu, je snadné předvídat, jiné jsou velmi překvapivé. Herecké výkony čtyř hereček v hlavních rolích navíc přimějí diváka, aby se s matkou a dcerami smál, stejně jako plakal.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články