Šarlota (29): Bojím se pravdy. Až to manžel zjistí, bude mnou pohrdat

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena 14
zena 14

Se strachem ze samoty a ztráty svého milovaného muže se nám prostřednictvím e- mailu svěřila čtenářka Šarlota. Když se vdávala, těšila se, že brzy založí rodinu. Svého těhotenství se ale dodnes nedočkala. S manželem už vyzkoušeli vše, ale čekalo je jen další zklamání. Šarlota se trápí tím, že není schopná dát svému manželovi vytouženého syna, a bojí se, že ji časem opustí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu ze Vsetína. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nejprve se rozhodli pro umělé oplodnění

„Zatajila jsem svému muži skutečnost, že jsem již kdysi těhotná byla, ale musela jsem podstoupit potrat,“ svěřuje se Šarlota. „Když se nám dítě nedařilo počít přirozenou cestou, napadlo nás, že by nám mohli pomoci lékaři,“ přiznává . Její gynekoložka navrhla možnost umělého oplodnění, za kterým by musela Šarlota s manželem vyjet mimo město, protože nikdo v blízkém okolí se takovým úkonům nevěnoval. Po dlouhé debatě a zvažování všech možností a financí se Šarlota s mužem opravdu rozhodli zákrok podstoupit.

Snaha je začínala unavovat

„Čekala nás řada různých vyšetření. Celý proces byl zdlouhavý, ale věřili jsme, že vše dojde ke zdárnému konci,“ popisuje. Zákrok vždy provedli odborníci, poté se jen čekalo, jak se s tím vypořádá Šarlotino tělo. I když byla stále v klidu, bez stresu a námahy, Šarlotě těhotenství nikdy nevyšlo. Manželé se snažili opakovaně, ale po čase začali ztrácet energii, naději i chuť do dalšího zákroku.

Manžel jí nic nevyčítá, ona má ale špatný pocit z toho, že ho zklamala

„Můj muž už o dítěti nemluví. Ví, jak je to pro mě citlivé téma, tak se mu raději vyhýbá. Dnes spolu plánujeme výlety a dovolené, abychom na trápení zapomněli, ale stále máme pocit, že jsou naše životy prázdné,“ vysvětluje. Manžel Šarlotě sice nic nevyčítá. Zároveň ji ale ani neuklidňuje a ona neví, jak se k celému problému staví. Chtěla by od něj slyšet nějaká slova útěchy, aby nemusela mít strach, že ji kvůli tomu opustí.

Stále více žárlí a bojí se, že od ní její muž odejde

„Najednou mi vadí, když se baví s jinými ženami. Jsou atraktivní, chytré a milé a určitě by mu mohly nabídnout to, co já sama nemám,“ říká. Taková představa straší Šarlotu ve dne v noci a ona se stává čím dál více paranoidní a nervózní.

Svému muži prohlíží zprávy v telefonu, kontroluje čas, kdy se vrátil z práce, a utápí se ve svých černých myšlenkách. Její muž už si začal podezřelého chování všímat a naznačil, že mu to není příjemné. „Vadí mi, že mě nedokáže ujistit, že jsem pro něj i bez dítěte ta pravá. Raději pořád mlčí a mě to přivádí k šílenství,“ stěžuje si Šarlota. Stále čeká, že se stane zázrak, ona otěhotní, porodí muži vytouženého syna a dokáže svému manželovi, že je dokonalou ženou pro život.

Autorka: Tereza Hotovcová

Související články