„Otužujte se!” Říká celebrita mezi ledovými muži, Holanďan Wim Hof

od
< 1 minuta čtení
otuzilec
otuzilec

Muž s přezdívkou „Iceman” udivuje širokou veřejnost i vědce po celém světě silou své vůle. Čím je tento skoro šedesátiletý muž tak výjimečný? Jeho výkony zkoumají vědci. Semináře, která pořádá, se rychle plní zvědavými lidmi. Je otužování opravdu lékem pro fyzicky i psychicky unaveného člověka 21. století, jak tvrdí Wim Hof?

Světově proslulý otužilec

Jen v šortkách a botách se brodil sněhem v 7000 metrech nad mořem na úbočí Mount Everestu. Uběhl maraton za polárním kruhem v teplotě hluboce pod bodem mrazu nebo v poušti, aniž by potřeboval pít. Pravidelně se noří do ledové vody na desítky minut.

Skrze svou mysl dokáže plně kontrolovat svůj organismus i imunitní systém. Za asistence vědců vydržel téměř dvě hodiny ve vaně plné ledové tříště. Dokázal si udržet normální tělesnou teplotu v situaci, ve které by běžný smrtelník dávno zmrznul na kost, což je vědecky doloženo.

Tajemství dechu a koncentrace

Inspirován svou knižní ikonou se začal hlouběji zabývat starými dechovými cvičeními a vyhledávat zvláštními schopnostmi obdařené jogíny. Po mnoha letech experimentování a zkušeností s ovládáním těla a silou mysli, vytvořil vlastní originální techniky vedoucí ke zdraví, které jsou založeny na dvou základních kamenech:

Otužování – redukuje nadváhu, zlepšuje spánek a zvyšuje například produkci endorfinů (hormonů štěstí)

Dech –  Pomocí speciálních dechových cvičení dochází k okysličování organismu, krev se stává zásaditější, posiluje se imunitní a nervový systém, snižuje se míra stresu a lidé mají více energie.

Mysl, která dokáže zázraky

Wim Hof na svých seminářích učí, jak silou vůle ovládnout svou mysl a sekundárně i reakce vlastního organismu. Tvrdí, že otužování nám pomáhá učit se v klidu zvládat stresové situace. Zachovat si nadhled a chladnou hlavu. Řekněte sami, komu by se to v dnešní uspěchané a neklidné době nehodilo?

Autor: Svatava Pokorná


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články