Nejmladší miliardářka sesadila z trůnu i zakladatele Facebooku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena na trunu
Zena na trunu

Můžete ji mít rádi, nebo taky ne, ale jedno se jí upřít nedá. Peníze, které má na svých účtech, nepodědila, ale sama vydělala. Takže minimálně co se týká podnikavosti, zaslouží si respekt. Jde o Kylie Jenner, podle aktuálního žebříčku Forbes nejmladší dolarovou miliardářku na planetě.

Svou první miliardu si vydělala v jednadvaceti letech, což je o dva roky dříve než zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Ten si na tento výdělek počkal „až“ do třiadvaceti let. Kylie se mohla stát vítězkou podle Forbesu proto, že se o své jmění zasloužila sama. I přesto ale má tento argument spoustu kritiků.

Nejdřív seriál, pak modeling

Kylie je totiž součástí známého „klanu“ Kardashianových. Už v deseti letech se proto začala objevovat v úspěšném televizním seriálu Keeping Up with the Kardashians, který dokumentoval osobní a profesní život její rodiny.

U modelingu začala po vzoru svých sester i Kylie. Už v 16 letech byla listem The Times vybrána mezi nejvlivnější teenagery na Facebooku a Instagramu. Dohromady má 175 milionů followerů, což je stejné číslo, jako kdyby někdo sečetl dohromady všechny obyvatele Česka, Francie, Německa, Rakouska a Maďarska. Do pozice nejmladší dolarové miliardářky ji ale vyšvihla její kosmetická značka.

Sítě, sítě, sítě

Zajímavé také je, že ač v žebříčku předstihla Marka Zuckerberga, bez něj by na první příčce pravděpodobně nikdy neskončila. Svou kosmetiku nabízí totiž hlavně prostřednictvím Facebooku a Instagramu, tedy sociálních sítí, které Mark buď založil, anebo je doposud vede.

Co se bohatství Kylie Jenner týče, kritici občas zmiňují skutečnost, že i když není dědičkou v pravém slova smyslu. Sláva její rodiny jí cestu k bohatství velmi usnadnila. My ale peníze mladé mamince, která porodila svoji dceru už ve dvaceti letech, přejeme.

Pokud je vám líto, že vám pohádkové jmění nespadlo do klína, můžete si alespoň vsadit Eurojackpot, který nedávno přinesl jednomu z Čechů pohádkové 1,4 miliardy. Třeba za pár dní budete mít také na svém kontě pořádný balík.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články